TenX – warto?

TenX

Do niedawna mówiło się o kryptowalutach jako o wirtualnych pieniądzach, ale co to za pieniądze, jeżeli praktycznie nigdzie nie możemy ich używać? Istnieją strony i firmy, które akceptują kryptowaluty, zwykle Bitcoina, lecz czas oczekiwania na przelew i fakt, iż taką płatność akceptują tylko entuzjaści skutecznie ograniczają jego ekspansję jako środka płatniczego, nie mówiąc o altcoinach. Na szczęście na ratunek przychodzi karta od firmy TenX, jest to nic innego jak przedpłacona karta debetowa VISA, której można użyć wszędzie tam, gdzie sklep akceptuje karty płatnicze.

TenX – jak to działa? 

Firma Tenx stworzyła kryptowalutowy portfel, który możemy połączyć z naszą kartą debetową. Wymiana kryptowalut z naszego portfela na walutę, w której płacimy następuje w czasie rzeczywistym podczas płacenia. Pozwala nam to na uregulowanie płatności kartą za wszystkie kryptowaluty wspierane przez portfel Tenx. Obecnie są to: Bitcoin, Etherum, Dash i wszystkie tokeny ERC20, czyli wszystkie waluty opartę na Ethereum.

Jak zdobyć kartę?

To bardzo prostę, wystarczy ją zamówić przez aplikację TenX dostępną pod adresem https://webapp.tenx.tech/. Karta kosztuje 15$, w tym są już koszty przesyłki z Singapuru, gdzie siedzibę na firma.

Czy karta jest anonimowa?

Niestety nie, żeby móc z niej korzystać musimy przejść weryfikację. Istnieją dwa poziomy weryfikacji tożsamości, które umożliwiają nam używanie karty.

Żeby wejśc na pierwszy poziom musimy jedynie aktywować kartę przez aplikację, co pozwala nam wydać w sklepach 2,500$, lub wypłacić 1000$ w bankomanie. Tu kończy się możliwość w miarę anonimowo wydania pieniędzy z kryptowalut. Czyli nie poszalejemy.

Drugi stopień weryfikacji polega na wysłaniu do TenX skanu dowodu osobistego wraz z pismem od banku, lub urzędu, które ma potwierdzać adres podany przy wysyłce karty. Po tym kroku możemy wydawać w sklepach do 20000$ dziennie, lub wypłacać 1000$ na dzień z bankomatów.

Na czym zarabia TenX?

Jeżeli wydamy 100 zł w sklepie, 97 zł dostaje sprzedawca, a 3 zł otrzymuje operator karty. Tak samo jest w tym przypadku. Samo używanie karty do płacenia dla użytkownika jest bezpłatne. Jedynie każda wypłata środków z bankomatu kosztuje 2$, całkiem sporo.

Moim zdaniem możliwości jakie daje karta TenX całkowicie zmieniają rynek. Kryptowaluty, które miały być pieniądzem przyszłości (np. Litecoin) straciły sens istnienia. Dla szarego obywatela oznacza to możliwość całkowitego uniezależnienia się od systemu bankowego, mając kartę TenX nawet nie trzeba mieć konta w banku żeby normalnie funkcjonować. Mam nadzieje, że kolejne aktualizację ich portfela pozwolą na praktyczne płacenie większą ilością kryptowalut. Tylko po co wydawać pieniądze, które wciąż zwiększają swoją wartość? I nie jest to 2% deflacji ani promocja na lokacie.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat kryptowaluty, zajrzyj na ich stronę:

http://www.tenx.tech/

Close
Menu
Social profiles