Dlaczego cena Bitcoina spada?

Dlaczego cena Bitcoina spada?

Po spektakularnym wzroście ceny Bitcoina, którą mogliśmy obserwować przed świętami Bożego Narodzenia, jedynie kwestią czasu było nadejście odreagowania rynku i korekta ceny kryptowaluty.

Najpierw rośnie, potem spada

Cały rok 2017 był przełomowy dla technologii blockchain i samego Bitcoina. Cena najpopularniejszej kryptowaluty w pierwszej połowie roku wynosiła około tysiąc $, jednak już pod koniec 3Q cena wzrosła do 5 tys. $, natomiast w grudniu cena BTC osiągnęła pułap 20 tys. $, zaliczając 2000% wzrost w ciągu roku, jest to ogromny wyczyn.

Przez ostatni miesiąc Bitcoin niemal każdego dnia bił nowe rekordy i nagle spadek o około 40%. Czy mamy się już czym martwić? Czy to początek końca Bitcoina?

Pod tym linkiem znajdziecie wykres, który porównuje wszystkie korekty Bitcoina.

W czasie kiedy stary, dobry Bitcoin mocno spadał, Bitcoin Cash rósł w siłę. Ponieważ mocno podrożała nowa wersja najpopularniejszej kryptowaluty, pojawiły się spekulacje dotyczące zdetronizowania króla na rzecz Bitcoin Casha. Ale czy obawy są uzasadnione? Wydaje się, że BCH jest sztucznie pompowane przez Koreańczyków. I mało prawdopodobne jest zdetronizowanie króla, ponieważ wszystkie kryptowaluty możemy kupić za waluty fiat bądź właśnie za Bitcoina. I mimo długich, drogich transakcji BTC wciąż jest najbardziej znany i trudno będzie pobić jego kapitalizację, która obecnie wynosi ok 250 mld $.

Czym jest korekta?

Korekta jest ruchem przeciwnym do trendu głównego. To spadek indeksu i przecena kryptowaluty. Według analizy technicznej- indeks, czyli inaczej ruch główny jest zwykle pięciofalowy i dobrze widoczny. Dużo trudniej rozpoznać korektę, ponieważ jest ich ponad 10 rodzajów. Gdy po impulsie wzrostowym rozpoczyna się spadek, trudno określić czy jest on zwykłą korektą czy może odwróceniem trendu.

Musimy pamiętać, że każdemu wzrostowi towarzyszy odreagowanie, a im wzrost silniejszy, tym głębsze odreagowanie. Dlatego oczekiwania na korektę są nieodłącznym motywem każdej hossy, ponieważ to sygnał kupna większej ilości kryptowalut.

Byki to osoby kupujące z zamiarem sprzedania za wyższą cenę, natomiast Niedźwiedzie sprzedają, aby taniej odkupić. Sami zdecydujcie, kim będziecie.

Close
Menu
Social profiles