Kolejne giełdy wstrzymują rejestrację

Giełdy wstrzymują rejestrację

Popularność kryptowalut ciągle rośnie, z czego pewnie każdy z Was się cieszy, ja oczywiście też. Jednak serwery giełd są mocno przeciążone, a co za tym idzie pojawiają się coraz poważniejsze problemy z ich funkcjonowaniem.

W związku z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami, w poprzednim tygodniu ich kapitalizacja przekroczyła 800 tys. $, na giełdach rejestruje się codziennie tysiące nowych użytkowników. A rekordowa ilość nowopowstałych kont spowodowała przeciążenie serwerów giełdowych i niektóre z nich miały poważne problemy techniczne.

Dla rozwiązania problemu i usprawnienia działania giełdy zdecydowały się na czasowe wyłączenie możliwości rejestracji nowych użytkowników.

Bitfinex

Pierwsza na ten drastyczny ruch zdecydowała się giełda Bitfinex, która musiała się zmierzyć z plotkami dotyczącymi  jej problemów finansowych i powolnego bankructwa. Już na początku grudnia zespół Bitfinex informował o problemach z przeciążeniem infrastruktury giełdy. Następnie  wstrzymał rejestracje nowych użytkowników, żeby po jakimś czasie umożliwić tworzenie nowych kont poprzez otrzymanie zaproszenia od istniejącego już konta. Jednak zaproszenia te mają ograniczoną liczbę.

Kolejnymi giełdami, które zdecydowały się na czasowe wyłączenie możliwości tworzenia nowych kont są Bittrex, Binance i Cryptopia, jedne z popularniejszych w świecie kryptowalut.

Binance i Bittrex

Binance, podobnie jak Bitfinex, przez chwilę umożliwiała tworzenie kont poprzez wykorzystanie bezpośredniego linka do rejestracji od innego użytkownika. Niestety nie trwało to długo, a wszyscy zainteresowani założeniem konta na Binance będą musieli poczekać na ponowne otwarcie rejestracji przez giełdę.

Bittrex oraz Binance nie podały daty otwarcia ponownej rejestracji nowych użytkowników, natomiast Bitfinex ogłosił, że nastąpi to 15 stycznia 2018r.

Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują tylko, że giełdy kryptowalutowe nie są przystosowane do tak dużej liczby graczy. W czasie wzrostów, takich jak obecnie, następuje wzmożony ruch, głównie przez napływ nowych użytkowników. A wtedy wiele giełd może przestać działać poprawnie lub ich funkcjonowanie może być bardzo problematyczne.

Korzystając z giełd, musisz mieć świadomość, że w sytuacji przeciążenia serwerów możesz się do nich nie zalogować i zostać odcięty od swoich środków, dlatego nigdy nie trzymaj swoich oszczędności na giełdzie- tylko na portfelu!

Close
Menu
Social profiles