Państwa przychylne kryptowalutom

Państwa przychylne kryptowalutom

Poprzedni rok był dla kryptowalut czasem niesamowitego wzrostu wartości i popularności. Cena Bitcoina urosła z ok. 4000 zł do 20000 zł. Historia nie zna drugiego przypadku takiego wzrostu wartości jakiegokolwiek towaru w ciągu roku, o czym głośno trąbiły nagłówki w serwisach internertowych. To samo tyczy się Ethereum, oraz wielu innych altcoinów. ICO stało się wiodącą metodą zbierania pieniędzy przez startupy, co spodowodowało imponujący wzrost ilości kryptowalut, a rozmowy na temat wirtualnych pieniędzy toczą się przy stołach na całym świecie.

Wraz ze wzrostem znaczenia kryptowaluty skierowały na siebie również uwagę rządów, z których większość nie wypowiada się na ten temat czekając na rozwój wydarzeń. Niektóre z nich obrało pozytywną strategię dla rozwoju kryptowalut i o tych państwach dzisiaj napiszę.

Kraj kwitnącego Bitcoina

Tokio nie może być dłużej uważane za finansową stolicę Azji, ale staje się regionalnym centrum kryptowalut. Ponieważ Chiny i Korea Południowa podejmują drastyczne środki przeciwko kryptowalutom, Japonia staje się idealnym miejscem dla rozwoju handlu kryptowalutami w Azji.

Rząd japoński za pośrednictwem ustawy o usługach płatniczych (PSA) ustanowił ramy prawne, które umożliwiają legalne korzystanie z kryptowalut w celach płatniczych. Podczas gdy Chiny mają monopol na wydobywanie Bitcoinów, Japonia ma lwią część działalności w zakresie wymiany kryptowalut w Azji. FSA, która jest finansowym organem regulacyjnym japońskiego rządu, niedawno zatwierdziła szereg giełd kryptowalut, a także kryptowaluty, które mogą być przedmiotem obrotu na tych platformach.

Dzięki wsparciu rządu operacje kryptowalutowe kwitną w Japonii, a w nadchodzących latach wiele ICO zdecyduje się na organizację kampanii w kraju kwitnącej wiśni. Korzystając z powściągliwości i ambiwalencji wielu krajów w odniesieniu do kryptowalut, Japonia ma ambicje, aby stać się ważnym graczem na rynku. Ponieważ branża wciąż jest w powijakach, istnieje potrzeba przyjaznego środowiska, w którym rynek może się rozwijać. Regulacje rządowe niekoniecznie są złe, a zaangażowani regulatorzy finansowi na japońskiej scenie kryptografii mogą dostarczyć tak potrzebnej zachęty przedsiębiorcom, deweloperom i inwestorom, aby przenieść uwagę na japoński rynek kryptografii.

Kanadyjski raj?

W połowie 2016 r. Kanadyjski bank centralny zdecydowanie odrzucił pomysł stworzenia własnej kryptowaluty. Ale już w sierpniu 2017 rząd bierze udział w tworzeniu Impak Coin, która stała się pierwszym całkowicie legalnym i bezpiecznym ICO. To dużo mówi o ewolucji podejścia kanadyjskiego rządu do kryptowalut. Z rządem swoich sąsiadów na południu, wciąż nieco ambiwalentnym w stosunku do kryptowaluty, ruch ten tylko wzmacnia pozycję Kanady jako siły w północnoamerykańskiej scenie krypto.

Ogólnie rzecz biorąc, Kanada jest przyjaznym środowiskiem dla przedsiębiorców kryptowalut, ponieważ istnieje wiele Startupów bitcoinowych w kraju, a także liczne bankomaty Bitcoin.

A Toronto i Vancouver, można zaliczyć do wirtualnego centrum walutowego, nie tylko w Kanadzie, ale również na świecie. Wiele krajów może liczyć na sukces takich inicjatyw i wykorzystać je jako punkt odniesienia przy tworzeniu własnych centrów kryptowalut.

Bitcoin nad Renem

Kryptowaluty na ogół cieszą się przychylną polityką rządu w Europie, ponieważ wiele narodów na kontynencie jest nawet masowo zaangażowanych w rozwój rozwiązań blockchain. Szczególnie Wielka Brytania i Francja są liderami w tym zakresie. Niemcy są jednym z niewielu krajów, w których Bitcoin jest rzeczywiście uznawany za legalną walutę w kontaktach prywatnych.

Niemieckie przepisy podatkowe są również korzystne dla kryptowalut. Jeżeli trzymasz swoje BTC dłużej niż rok jesteś zwolniony z podatku dochodowego, a jeżeli krócej zyski do 600 euro również nie są opodatkowane.

Tulipany i kryptowaluty

W Holandii znajduje się dosłownie „Bitcoinowe Miasto”, w którym znajdują się setki kupców kryptowalut. To Bitcoin City mieści się w Arnhem, a tam możliwe jest dokonywanie zakupów detalicznych w sklepach i kawiarniach właśnie za pomocą Bitcoinów.
Nie ma regulacji rządowych dotyczących Bitcoinów i innych kryptowalut, więc wiele europejskich startupów kryptowalutowych powstaje w Holandii.

Istnienie takich kryptohubów stwarza możliwość ewolucji i rozwoju gospodarki kryptograficznej. Istnieje wiele błędów, które trzeba opracować, zanim wirtualne pieniądze staną się walutą głównego nurtu, a posiadanie takiej infrastruktury, jak Bitcoin City, pomoże poprawić funkcjonalność tej koncepcji. W Bitcoin City w Arnhem, Bitcoin jest podobny do euro, dolara lub innej waluty. Kiedy ludzie angażują się w interakcję ekonomiczną za pomocą Bitcoinów, w społeczeństwie tworzona jest świadomość, że kryptowaluty mogą funkcjonować tak jak zwykłe pieniądze.

Postawa krajów zazwyczaj mieści się w 3 kategoriach; korzystne, niezdecydowane i niekorzystne. Faktem jest, że kryptowaluty nadal znajdują się w czołówce współczesnego zaawansowania technologicznego, a wiele krajów długo poszukuje własnych zastosowań technologii blockchain.

W najbliższym czasie możecie spodziewać się kolejnego artykułu o państwach bardziej lub mniej entuzjastycznie nastawionych do kryptowalut.

Close
Menu
Social profiles