OmiseGo w 2018r.

OmiseGo w 2018r.

Większość projektów na rynku kryptowalut to obietnice. Prawie żaden nie działa w praktyce, a ich cena nie ma za sobą żadnej realnej wartości, a jedynie wartość spekulacyjną. Jednym z już działających projektów jest OmiseGo, który postanowiłem opisać, jako jeden z moich faworytów jeżeli chodzi o wzrost w 2018 roku.

Czym jest OmiseGo?

OmiseGo (OMG) jest projektem stworzonym przez firmę Omise, istniejącą od 2013 roku i zajmującą się systemami płatności dla biznesu. Cena OMG w sierpniu 2017 wynosiła 0,23 $, dzisiaj jest to 16$, a najwyższa z 8 stycznia to 26$, a kapitalizacja, czyli wartość wszystkich tokenów w obiegu to 1,7 mld $. OmiseGo jest tokenem opartym na Ethereum (czyli zalicza się do tokenów ERC20), więc obecnie możemy go trzymać na portfelach wspierających ERC20 (np. MyEtherWallet). Ma być odpowiedzią na fundamentalne problemy dotyczące procesów płatniczych we wschodniej Azji.

Cele OmiseGo na 2018 rok

Mobilny portfel OmiseGo będzie umożliwiał płatności w kryptowalutach, walutach fiat, a także będzie oferował wymianę, na przykład jednej kryptowaluty na inną, bądź zakup kryptowalut za tradycyjną walutę. Firma Omise proponuje nam bankowość, bez potrzeby zakładania konta bankowego (ciekawe, co na to rządy ;)).

Drugim założeniem projektu jest zbudowanie zdecentralizowanej giełdy, co jeśli się powiedzie będzie miało ogromny wpływ na cenę tej kryptowaluty.

Efektów pracy nad portfelem na urządzenia mobilne możemy spodziewać się w pierwszym kwartale 2018r, podobnie jak prac nad wprowadzeniem plazmy, czyli mechanizmu mającego rozwiązać problem zwiększenia przepustowości transakcji blockchaina Ethereum, którego używa OMG. Ma to na celu uniknięcie takich sytuacji jak w przypadku CryptoKitties, głupią aplikację z kotkami w roli głównej, która przyblokowała wszystkie transakcje na Ethereum zapychając sieć (wszystkie tokeny ERC20, zbudowane na Ethereum korzystają z macierzystego blockchaina, czyli używają przepustowości Ethereum).

Firma ma siedziby na całym świecie, przede wszystkim w Azji- Tajlandii, Japonii, Singapurze czy Indonezji. Omise odnosi sukcesy na azjatyckim rynku płatności, między innymi McDonald w Tajlandii będzie korzystał z płatności w OmiseGo.

ICO

OMG w fazie ICO zebrało ponad 25 mln $ w ciągu miesiąca. Jeden token kosztował 0,23$, co oznacza, że na OMG pierwsi inwestorzy zarobili ponad 10 000 % sprzedając w szczytowym momencie.

Mocnym punktem OmiseGo oprócz doświadczenia firmy, która od paru lat funkcjonuje na rynku azjatyckim, są doradcy. Projekt jest wspierany między innymi przez Vitalika Buterina (twórcę Ethereum) oraz Juliana Zawistowskiego (twórcę Golema- polski akcent).

Jeżeli twórcy OMG wywiążą się ze swoich obietnic to czeka nas prawdziwa rakieta w kosmos w tym roku.

Close
Menu
Social profiles