Rebranding Liska już za kilka dni

Rebranding Liska już za kilka dni

Wielkimi krokami zbliża się relaunch jednego z faworytów 2018 roku – LISK. Wielokrotnie przekładana przez twórców data tym razem ma być pewna. Już 20 lutego w Berlinie odbędzie się konferencja, mająca zapoczątkować rebranding Liska i jasno określić kierunek rozwoju projektu. Termin, pierwotnie miał to być wrzesień 2017, lecz jak twierdzi Max Kordek jest to projekt długoterminowy, chcą żeby był dopracowany perfekcyjnie i dopiero wypuszczony na rynek. Mam nadzieję, że Lisk nie skończy jak jego pierwszy projekt Crypti…

Lisk ma być platformą do budowania zdecentralizowanych aplikacji. Jej największą zaletą jest możliwość pisania aplikacji w języku Javascript, który jest znany od lat przez wielu programistów na świecie, co jest wielkim atutem w konkurencji z Ethereum, z którego można korzystać jedynie przy pomocy Solidity – języka stworzonego przez Vitalika Buterina specjalnie dla Ethereum. Lisk może być bardziej przystępny dla programistów.

Dzisiaj Lisk jest 15 największą kryptowalutą, z kapitalizacją 3,2 mld $, jeden LSK kosztuje 27$, około 93 zł. Najwięcej kosztował 7 stycznia tego roku, około 127 zł. Czy jego cena, jeszcze nie działającego projektu, zawiera już wartość pełnowartościowego produktu? Na polskich grupach na Facebooku i forach aż huczy od optymizmu, ale czego się spodziewać od tych, którzy go kupili.. Myślę, że okaże się dopiero miesiące po rebrandingu i SDK, sam posiadam sporą liczbę i liczę na sukces Liska.

Jak da się zauważyć na załączonej grafice plany zespołu Liska na 2018 są bardzo ambitne. Dynamiczny rozwój zespołu, nowe wersje już istniejących narzędzi Lisky i Lisk JS, nowy portfel, nie będzie już Lisk Nano, działająca platforma do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji oraz zdecentralizowana giełda – jeżeli plan się uda to kurs Liska z pewnością poszybuje w kosmos, nawet spadający Bitcoin tego nie powstrzyma.

Niecierpliwie czekam na 20 luty, wszystkie wejściówki na wydarzenie w Berlinie są już wyprzedane, będzie również streaming przez Youtube. Trzeba być przygotowanym na możliwość spadku tuż przed, albo w trakcie konferencji, podobnie jak to było 22 listopada. Sam się zastanawiam czy nie sprzedać ich np. 19 lutego i odkupić po spadku ceny (jeżeli takowy będzie). Większość kryptowalut po rebrandingu rosło nawet 10-ciokrotnie, jako, iż jest to znakomity projekt, jego wartość może poszybować dużo, dużo bardziej. Jeżeli oczywiście twórcy tym razem dotrzymają słowa…

Close
Menu
Social profiles