Consensus 2018 – najważniejsza impreza w branży

Consensus 2018 - najważniejsza impreza w branży

W tym tygodniu odbyła się konferencja Consensus 2018, największa impreza o tematyce kryptowalut i technologii Blockchain na świecie. Impreza odbywa się cyklicznie co roku w maju. Teraz był to 14-16 maja, a jago organizatorem jest portal o tematyce kryptowalutowej- CoinDesk.

W konferencji brało udział ponad 4 tysiące uczestników i mowa tu o samych zainteresowanych nową technologią. Są to przede wszystkim przedstawiciele większych lub mniejszych przedsiębiorstw i instytucji finansowych, którzy są zainteresowani implementacją Blockchaina w struktury swoich firm, oraz potencjalni inwestorzy rynku kryptowalut.

W tegorocznym wydaniu Consensusu wzięło udział prawie dwa razy więcej osób niż w roku 2017. A bilety wcale nie są tanie, bo to koszt rzędu od tysiąca do 2,5 tys. $, jednak chętnych nie brakuje. Widać, że zainteresowanie technologią i kryptowalutami wcale nie spada pomimo kiepskiego początku roku i nieprzychylności niektórych rządów. Firmy widzą potencjał w nowej techonologii.

Na dwudniowym wydarzeniu przemawiało około 250 prelegentów. Którzy oprócz przedstawiania swoich projektów poruszali kwestie istotne dla całego rynku, takie jak przyszłość i zastosowanie technologii blockchain, a także dość istotnego tematu regulacji kryptowalut na świecie.

Na konferencji zabrakło kilku ważnych zespołów, przede wszystkim Ethereum, OmiseGo oraz Cardano. Nieobecność ta jest spowodowana zatargiem między CoinDesk a OmiseGo, ponieważ portal opublikował nieprawdziwe informacji na temat firmy.  Skutkiem tego był bojkot Consensusu przez Vitalika Buterina, który przypomnijmy jest patronem i doradcą OmiseGo.

Warto również wspomnieć o wpływie konferencji na rynek kryptowalut. Kapitalizacja po wydarzeniu rok temu wzrosła o 26%, a cena Bitcona o około 1500$. Co może nie wydaje się spektakularnym wzrostem. Jednak pamiętajmy, że rok temu BTC kosztował zaledwie 1 tys. %, a skok do 2500 $ to naprawdę dużo.

Ten kto miał nadzieje na szybkie skoki cen kryptowalut podczas Consensusu, mocno się rozczarował. Jednak nic jeszcze nie jest przesądzone, najważniejsze są tygodnie/miesiące po konferencji, kiedy przedsiębiorcy realnie planują i wdrażają technologię do swoich firm.

Altcoiny, na które warto zwrócić uwagę to są to projekty, które zostały obszerniej przedstawione na konferencji. Między innymi są to; Qtum (blockchain dla biznesu), Blox (obecnie znajduje się w pierwszej 300 na coinmarketcap), Agrello, Ripio (pożyczki oparte na Smart Contracts), Enigma czy SONM (konkurencja polskiego projektu Golem).

Chociaż ceny kryptowalut nie zareagowały pozytywnie na konferencje Consensus 2108. Niewątpliwie była to najbardziej wyczekiwana impreza przez inwestorów Bitcoina i altcoinów w tym roku. Przede wszystkim dlatego, że niesie za sobą większe zainteresowanie nową technologią, a co za tym idzie Bitcoinem. W obecnej sytuacji jest to mocno ograniczone przez zakaz reklamowania kryptowalut na portalach takich jak Facebook, YouTube czy Google.

Close
Menu
Social profiles