Świat otwiera się na kryptowaluty – kolejny krok rewolucji?

Świat otwiera się na kryptowaluty - kolejny krok rewolucji?

Świat otwiera się na kryptowaluty? Wiele się dzieje dookoła coinóe. Patrząc na informacje ze świata śmiało można stwierdzić, że hype na kryptowaluty powoli się rozkręca. Wielu sceptyków zmienia zdanie, a ci niezdecydowani zaczynają ufać kryptowalutom i blockchainowi. Świadczy o tym kilka ostatnich wydarzeń, z których każde może się przyczynić do wzrostu wartości i poziomu zaufania do kryptowalut.

Giełda Nasdaq wesprze powstającą giełdę kryptowalutową DX w zakresie technologii i regulacji. Współpraca z drugą największą giełdą na świecie z pewnością pozwoli na dynamiczny rozwój w branży. Żeby było ciekawiej, sam Nasdaq rozważa wprowadzenie kryptowalut na swoją giełdę, a spółka matka NYSE zamierza udostępnić klientom handel BTC.

Również niemiecka giełda DAX jako pierwsza giełda w Europie zamierza wprowadzić kryptowaluty na swoją platformę handlową. Połączenie z przyjaznym prawem podatkowym (0% jeśli trzymasz dłużej niż rok i brak podatku od płatności krypto) może zaprowadzić naszego sąsiada na światowe podium w obrocie i użytku kryptowalut.

Ponadto Iran i Rosja zamierzają obejść sankcje amerykańskie na swoje kraje poprzez użycie kryptowalut. Użycie własnych krypto pozwoli na ominięcie systemu SWIFT. Jeżeli do tego dojdzie będzie to pierwsza w historii transakcja na cyfrowych walutach pomiędzy państwami. Co więcej, będzie precedensem, bo pokaże Ameryce, że nie jest już w stanie kontrolować przepływów bankowych. Próbował to zrobić już rząd wenezuelski, jednak bez większych sukcesów. Może nawet do czegoś doszło lecz jak to w kryptowalutach, nie możemy zidentyfikować stron transakcji. Rosja zapowiada wprowadzenie własnej kryptowaluty w 2019 roku, a Iran będzie na to gotowy już w tym roku.

Jeden z poborców podatkowych Joe Greenberg z hrabstwa Seminole na Florydzie pozwolił swoim klientom płacić Bitcoinem podatki i opłaty administracyjne. Wszystko działa za pośrednictwem firmy BitPay, która przetwarza płatności w Bitcoinie, dzięki czemu urząd otrzymuje dolary.

Ukraiński parlament jak poinformował jeden z członków Oleksiy Mushak zajmie się tematem legalizacji kryptowalut i tokenów. Szef ichniejszego KNFu zamierza lobbować za uznaniem walut cyfrowych za instrumenty finansowe. Ciekawe jakie rozwiązania przyjmą. Czyżby kolejny sąsiad planował zrezygnować czasowo z pobierania podatków od kryptowalut?

Na naszym podwórku KNF stworzył grupę roboczą mającą wypracować odpowiednie dla rynku regulacje, której szefem został Artur Granicki. Jednocześnie ogłosili przetarg na… drugą kampanię ostrzegającą przed kryptowalutami. Ciekawe czy wymyślą coś korzystnego dla branży… Szkoda, że zajmują się tym jak już największe firmy zwiały.

Jak widać blockchain i kryptowaluty wywierają na świecie coraz większe piętno. Kilka lat temu wierzyłem, że być może, kiedyś Bitcoin zmieni świat, a teraz widzę to na własne oczy. Jeżeli kraje będą mogły suwerennie podejmować decyzję, podobnie stanie się ze zwykłymi ludźmi, których nie będzie się dało sankcjonować finansowo. Przetasowania w branży finansowej i zmiany wokół istniejących systemów politycznych i finansowych dopiero się zaczynają, a świat otwiera się na kryptowaluty.

Close
Menu
Social profiles