Koniec spadków Bitcoina – krótki przestój czy początek trendu?

Koniec spadków Bitcoina

Koniec spadków Bitcoina – a może dopiero początek? Minione kilka dni był tym, na co wielu inwestorów kryptowalutowych czekało niemalże od początku roku. Bitcoin, a co za tym idzie altcoiny wystrzeliły w górę na początku tygodnia. W poniedziałek byliśmy świadkami nagłych wzrostów ceny BTC, jednak to we wtorek mogliśmy obserwować prawdziwy rajd w górę. W ciągu zalewnie kilkudziesięciu minut cena skoczyła z 6800$ na 7500$.

Powyższe fakty skłoniły mnie do poszukania przyczyn takiego skoku ceny BTC.

Koniec spadków Bitcoina to zasługa napływu nowego kapitału?

Najciekawszym news’em wydaje się utworzenie grupy roboczej do spraw kryptowalut przez jedną z największych firm na świecie zarządzających inwestycjami- BlackRock. Grupa ta ma ocenić potencjalne zaangażowanie firmy w Bitcoina.

Jedną z głównych dziedzin, w której specjalizuje się BlackRock jest zarządzanie finansami inwestorów poprzez dostarczanie instrumentów finansowych jakimi są ETF’y (Exchange Traded Fund). Są to fundusze inwestycyjne mające dokładnie odwzorowywać dany instrument finansowy poprzez jego zakup do portfela inwestycyjnego firmy.

Według plotek, korporacja planuję wprowadzenie funduszy ETF właśnie na Bitcoina. Dlaczego właśnie ta informacja miała tak wielkie znaczenie? Przede wszystkim dlatego, że firma BlackRock zarządza aktywami wartymi około 6 miliardów $. Ponadto, inwestorzy instytucjonalni, którzy przez niepewne regulacje dotyczące BTC wciąż boją się w niego inwestować, a ETF’y dawałyby im taką możliwość. Spowodowałoby to napływ setek milionów $ na rynek kryptowalut.

Jak narazie to tylko plotka, która nie została oficjalnie potwierdzona przez zarządzających korporacją.

Fake news

Kolejną mogącą mieć wpływ na cenę informacją było zielone światło SEC dla giełdy Coinbase, która plasuje się w czołówce platform do wymiany kryptowalut. Giełda podobno otrzymała pozwolenie od Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na oferowanie tokenów będących jednocześnie papierami wartościowymi (tzw. Security tokens). Jednak informacja ta okazała się fałszywa, co potwierdził rzecznik SEC.

A może grube ryby?

Jaka jest prawdziwa przyczyna takich wzrostów? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy. Możemy jedynie domyślać się, że na rynek wpłynął ogromny kapitał, ponieważ ktoś (osoba, grupa, firma) zobaczył potencjał technologii Blockchain lub też potencjał spekulacyjny całego rynku.

Już od jakiegoś czasu dochodziły do nas wiadomości o wpływaniu nowego kapitału, który był przechowywany (i jak dotąd zamrożony) w kryptowalucie Tether. Być może najlepsze news’y jeszcze przed nami.

Dobra wiadomość jest taka, że według techników analizujących wykresy została wybita spadkowa linia trendu. Możemy więc spodziewać się dalszych wzrostów cen kryptowalut.

Od stycznia ceny kryptowalut spadały, pomimo bardzo dobrych informacji dlatego cały wpis to luźna spekulacja 🙂

Close
Menu
Social profiles